HISTORIE FIRMY THULE - kvalita ze Švédska

Je jasné, že pokud se chystáte na aktivní dovolenou, všechno se vám do kufru auta nevejde. Značka Thule je světovou jedničkou v možnostech řešení přepravy vašich věcí. Všichni aktivní sportovci, profesionálové i rekreační nadšenci si volí Thule pro bezpečnou, snadnou a hlavně stylovou přepravu svého (nejen) sportovního vybavení na autě.

 

V roce 1942 švédský farmář Erik Thulin založil značku Thule. Během jedné kruté zimy sebral pan Thulin svou manželku a dvě děti, a přestěhovali se z malého domku do bytu v Hillerstorpu. Ve své malé dílně začal pan Thulin vyrábět háčky na ryby. Rok 1955 byl ale zlomový, rodina se totiž rozhodla zaměřit svou výrobní činnost na automobilový průmysl. Roku 1962 spatřil světlo světa první nosič na lyže. První střešní box přišel na svět až o 15 let pozděi, tedy roku 1977. Původně malá rodinná společnost se rozrostla a stala se z ní Thule Group. Tato společnost je největším dodavatelem nosičů pro auta se sídlem ve Švédsku, zaměstnává více než 4 000 lidí a to ve více než 30 místech na celém světě – v Severní Americe, Evropě, Asii a dokonce i v Africe.

 

Ať už chcete převézt kola nebo jen potřebujete více místa, Thule má řešení. Vyrábí nejrůznější přepravní zařízení na vozidla od střešních nosičů, přes nosiče kol, nosiče na vybavení vodních sportů a nosiče lyží až po střešní boxy a všechno příslušenství nosičů. Kromě toho si od společnosti můžete zakoupit i sněhové řetězy, odtahové systémy, přívěsy a příslušenství pro karavany.

 

Thule preferuje jednoduchost skloubenou s účinností, bezpečností a pěkným designem, proto jsou všechny výrobky snadné na smontování a obsluhu, ale zároveň splňují všechny bezpečnostní podmínky. Jako bonus ještě vypadají na autě opravdu stylově.

 

Světový lídr v oblasti řešení vašich problémů s prostorem při cestách, to je firma Thule. Nadšené aktivní rodiny, profesionálové ale i ostatní potřební volí přepravu svého nadbytečného nákladu právě s nosiči značky Thule. Přepravíte tak vše od jizdních kol, přes lyže až po loďku.